Bmw R12

Hmmm … Pamiętam jak dziś. Późna jesień . Niedziela. Pogoda do du..y bo albo pada albo leje. Kac po sobocie jak diabli. Odpalam allegro i widzę “bmw r35″ z dobrą ceną “kup teraz”. W sumie pierwsza myśl jaka mi przeszła to “fajny zestaw żeby wrzucic jeden z silników ze strychu ze skrzynią i sprzedać dalej” ale …..
bmw r12 wehrmachtsgespann 1bmw r12 wehrmachtsgespann 3
bmw r12 wehrmachtsgespann 2bmw r12 tank, bmw r12 frame, bmw r12 rahmen, bmw r12 rad, bmw r12 deckel.
bmw r12 frame, bmw r12 rahmen, bmw r12 tank

bmw r12 wehrmachtsgespann 4

bmw r12 wehrmachtsgespann 6

bmw r12 wehrmachtsgespann 8
bmw r12 wehrmachtsgespann 7

bmw r12 wehrmachtsgespann 9

bmw r12 wehrmachtsgespann 11

bmw r12 wehrmachtsgespann 17

bmw r12 wehrmachtsgespann 18

bmw r12 wehrmachtsgespann 19
…ale nie pasował mi i przód, i dekiel przedniego koła i lampa .Na początku pomyślałem że “wydumka” ale po dokładniejszym badaniu doszedłem do wniosku że chyba Bmw R12. Żeby byc pewnym zadzwoniłem do Przemka z dwoma pytaniami – “czy ma pożyczyć kasę” ( odpowiedź twierdząca ) i czy to jest rzeczywiście motocykl bmw R12 ( z wahaniem ale też twierdząca). Dzwonię więc do właściciela z pytaniem czy nadal aktualne bo w ciągu 15 minut aukcję oglądnęło chyba ze 30 osób . Odpowiedział że tak a ja na to że biorę tylko jak to zrobimy – wyśle ( ale nic nie utarguję i może dostać w tym czasie lepszą ofertę ), albo “kup teraz” i płacenie za wysyłke 200 zł i zakup “kota w worku”.Właściciel odpowiedział że nie ma problemu, wycofa ( żeby nie płacić prowizji ) i mozna przyjeżdzać . Jak się nie zdecyduję to wystawi ponownie .Telfon do Przemka “jakie ma plany na ten piękny niedzielny wieczór” i już byliśmy w drodze za Tarnów ( jakieś 90 km od domu) .Jako że byłem wczorajszy- pojechaliśmy golfem Przemka. Tej podróży chyba nigdy nie zapomnę. Coś się spierd..ło i całe auto było od środka zaparowane. Jechaliśmy te 90 km ponad dwie godziny. MASAKRA. Zajechaliśmy do właściciela ( właśnie się szykował do kina ) i zaczęły się oględziny ( oczywiście żeby udrzeć z ceny ).Niestety właściciel wiedziałe ile kosztują części do bmw r35 ( ;) ) tak że opuścił tylko półtorej stówy za paliwo i byłem właścicielem Bmw R12 :D. Drogi powrotnej nie pamiętam – to był szok. Cały czas tylko zastanawianie się ile mnie będzie kosztowało skompletowanie reszty . Przecież Bmw R35 miałem już grubo ponad pół roku i uzupełniłem tylko kilka braków a części do bmw R12 są co najmniej 2 razy droższe. Nie mam silnika, skrzyni, dyfra, tylnego koła, bagażnika, lampki, stopki centralnej ….. eeee … mam tylko ramę ze zbiornikiem i przodem. Muszę jeszcze jak najszybciej oddać Przemkowi kasę więc nie pozostało nic innego jak pozbyć się jednej beemki. Ale której ?
Wrócilismy do domu koło 23 – wziąłem wszystko do siebie i rozkręcałem całą noc. Czar powoli pryskał. Rama zmasakrowana, koło przednie “wzmocnione”, kranik i siedzenie rusek, kulisa zmiany biegów -śmieć , korek zbiornika oryginał ale szłu nie było. Podjąłem decyzję i …osioł zostaje a r12 może później ( po Bmw R7 ;)).Musiałem jak najszybciej oddać dług więc wystawiałem – cały przód z błotnikiem i skorupą, koło przednie z deklem, kierownica z uchwytami i rolgazem, rama, kulisa, i motylek ( motylek wystawiłem oddzielnie bo się nie chciał odkręcić ).Ruskie części odłożyłem na bok a reszta na ebay i allegro w tym samym czasie . Licytacje kończyły się z godzinnym opóźnieniem a ceny na ebay były “niemieckie” . Przód z błotnikiem i skorupą, kierownica,motylek i koło z deklem sprzedałem od razu.Kwota jaką dostałem za sam przód pokryła wszystko. A reszta – czysty zysk.Zostały jeszcze :zbiornik z korkiem, rama,kulisa ( gdzieś tam leży w garażu) siedzenie i kranik ( ruskie ). Zbiornik wystawiłem po raz kolejny ale już bez korka ( ale z taką samą ceną ) , a korek na osobnej aukcji i sprzedał się i zbiornik i korek za prawie 3 stówy. Do dziś nie potrafię tego zrozumieć. Najbardziej szkoda mi kiery z osprzętem – kużwa można było zostawić albo w ostateczności rozkręcić i w częściach sprzedać ale …
W sumie z Bmw R12 nic mi nie zostało . Wszystko oprócz ramy rozeszło się jak świerze bułeczki.Rama niestety po odkręceniu reszty wyglądała jak poniżej.

bmw r12 rama rahmen framebmw r12 rahmen frame rama 1

bmw r12 rahmen frame rama 3

bmw r12 rahmen frame rama 6
bmw r12 rahmen frame rama 4bmw r12 rahmen frame rama 5

bmw r12 rahmen rama framebmw r12 rahmen frame rama 2

jakoś nikt nie kwapił sie do zakupu więc trzeba było zakasać rekawy, poszukać w głębi siebie fachowca , pogadać z kumplami i wyszło to:

bmw r12 rahmen repairrahmen bmw r12 frame rama 1bmw r12 rahmen rema frame remote

rahmen bmw r12 frame rama 2

Wszystkie spawy zostały poprawione, wszystkie niepotrzebne otwory zaspawane,poprzeczka dorobiona, wszystko zanitowane jak w oryginale.
Najśmieszniejszy w tym wszystkim jest zakup podstawki pod akumulator. Poprosiłem Artura ( jeden z najlepszych mechaników od Bmw R12 i R35 w Polsce ) żeby mi kupił na giełdzie w Łodzi. Dzwoni do mnie w sobotę i mówi – “gość ma ale po 120 i przysypane gratami – brać ? ” Bierz – nie ma czasu na pierdoły – właściciel już czeka. W niedzielę Artur dzwoni i mówi że był, sprzedawca miał , ale nie chciało mu się szukać i wyśle pocztą tylko trzeba się przypomnieć . Po 28 minutach miałem już narysowany projekt w autocadzie a po dwóch dniach podstawę aku w łapach. Dziwi mnie że ludziom nie chce się ruszyć dupy za stówe .Takie czasy. Jeśli jesteś monopolistą rządzisz ale .. konkurencja rosnie w siłę :P

One thought on “Bmw R12”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Blue Captcha Image
Refresh

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>